HDK ELECTRIC VEHICLE -2023 БАРА ДИЛЕР ПОСТЕР-2
БАНЕР СЕРИЈАТА Д5 2-ѓ
Д3
ХДК КЛАСИЧНА СЕРИЈА
HDK FORESTER СЕРИЈА
Турфман-б
ЛИТИУМСКА БАТЕРИЈА

Пријавете се за да бидете дилер.

Отворете ги вратите на застапништвото за ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА HDK и ќе ја видите силната основа што го прави брендот HDK гладен за комерцијален раст на меѓународните пазари.Бараме нови официјални дилери кои имаат доверба во нашите производи и кои го ставаат професионализмот како доблест што разликува.

ПРИЈАВЕТЕ СЕ ТУКА

Обезбедува широк спектар на производи

Погледнете ги нашите сегашни модели

 • Серија Д5

  Серија Д5

  Моделот има особено спортска харизма.
  Гледај Повеќе
 • ГОЛФ

  ГОЛФ

  Најбрзите и најспособните колички за голф во историјата на електричните возила
  Гледај Повеќе
 • Лично

  Лично

  Придвижете ја вашата следна авантура со зголемена удобност и повеќе перформанси
  Гледај Повеќе
 • Серија Д3

  Серија Д3

  Премиум лична количка за голф за да одговара на вашиот стил
  Гледај Повеќе
 • Комерцијални

  Комерцијални

  Направете ја нашата цврста, напорна линија најтешката линија досега.
  Гледај Повеќе
 • Литиумски батерии

  Литиумски батерии

  Литиум-јонската батерија се спакува со интегриран батериски систем за количка за голф.
  Гледај Повеќе

Преглед на компанијата

Корпоративен профил

За нас

HDK се занимава со истражување и развој, производство и продажба на електрични возила, фокусирајќи се на колички за голф, лов на кабриолет, колички за разгледување и комунални колички за употреба во многу ситуации.Компанијата е основана во 2007 година со канцеларии во Флорида и Калифорнија, посветени на обезбедување иновативни производи и услуги со висок квалитет кои ги исполнуваат или надминуваат очекувањата на клиентите.Главната фабрика се наоѓа во Ксиамен, Кина, на површина од 88.000 квадратни метри.

 • Кинеска фабрика
 • Седиште во Калифорнија-3
 • Флорида магацин и операции-2
 • Тексас складиште и операции

Најнови од Блог Вести

Вести од индустријата за количка за голф

 • Електричното возило што му треба на предградието може да биде количка за голф
  Студија од 2007 година на Универзитетот во Ланкастер во Обединетото Кралство сугерираше дека патеките за колички за голф би можеле да помогнат во намалувањето на транспортните трошоци и да ја ублажат социјалната изолација распространета во приградскиот живот во центарот на автомобилот.Студијата заклучи: „Комбинацијата на ефикасна просторна структура на ...
 • HDK D5 Ranger 4
  11/09 23

  HDK D5 Ranger 4

  Серијата D5 на HDK е популарна и кај потрошувачите и кај играчите на голф.Овој пат, ќе продолжиме да откриваме што ја прави серијата D5 прв избор за ентузијастите на количката за голф, дискутирајќи за D5 Ranger-4!Во оваа статија ќе откриеме што го прави ова неверојатно електрично возило популарно да не...
 • Бавно возење: Заедниците се справуваат со побарувачката за голф колички на градските улици
  Побарувачката за голф коли на градските улици се зголеми во последниве години и тие повеќе не се само за постари жители или патувања низ кабината.Компактните возила се барани од жителите поради нивната еко-пријателност и леснотијата на возење во пренатрупани урбани области.Како резултат на тоа, некои просперитетни ко...
 • Еко-пријателски возења: како голф количките го обликуваат модерниот транспорт
  Индустријата за колички за голф брзо расте.Според неодамнешната анализа на Strait Research, клучните двигатели зад брзото ширење на индустријата за колички за голф се главно урбанизацијата и индустрискиот напредок, ширењето на урбаните трговски центри, појавата на комерцијални станбени ...
 • Изненадувачкиот пораст на електричните голф колички како „втори автомобили“ во многу семејства
  Неверојатен тренд на возила се појави ширум светот во последниве години, па дури има и земји каде електричните колички за голф стануваат популарен избор за многу семејства како „втор автомобил“.Овие компактни, ефикасни и разновидни возила се повеќе се наоѓаат надвор од земјата...