single_banner_1

TURFMAN 1000

Електрично возило кое лесно сообраќа на груби терени

ФАКУЛТАТИВНИ БОИ
  single_icon_1 single_icon_1 single_icon_1 single_icon_1 single_icon_1 single_icon_1 single_icon_1 single_icon_1 single_icon_1 single_icon_1 single_icon_1 single_icon_1
single_banner_1

ЛЕД СВЕТИЛКА

Нашите лични транспортни возила се стандардно со LED светла.Нашите светла се помоќни со помалку празнење на вашите батерии и обезбедуваат 2-3 пати пошироко видно поле од нашите конкуренти, за да можете да уживате во возењето без грижа, дури и откако ќе зајде сонцето.

банер_3_икона1

ПОБРЗО

Литиум-јонска батерија со брза брзина на полнење, повеќе циклуси на полнење, мало одржување и голема безбедност

банер_3_икона1

ПРОФЕСИОНАЛНИ

Овој модел ви овозможува неспоредлива маневрирање, зголемена удобност и повеќе перформанси

банер_3_икона1

КВАЛИФИКУВАНИ

Сертифицирани од CE и ISO, ние сме толку сигурни во квалитетот и доверливоста на нашите автомобили што нудиме 1 година гаранција

банер_3_икона1

ПРЕМИУМ

Мали по димензии и врвни на надворешноста и внатрешноста, ќе возите со максимална удобност

product_img

TURFMAN 1000

product_img

ТАБЛА НА ТАБЛА

Откријте го олицетворението на удобноста при возење со нашата иновативна контролна табла.Пофалувајќи се со кориснички интерфејс и најсовремени карактеристики, тој ветува искуство во возењето што е беспрекорно толку и пријатно.Останете поврзани без напор, без разлика каде ве води патот.

TURFMAN 1000

ДИМЕНЗИИ
џианту
 • НАДВОРЕШНА ДИМЕНЗИЈА

  3330×1400×1830mm

 • РАЗОЧИНИ

  2450 мм

 • ШИРИНА НА ПАТЕКАТА (ПРЕДЕН)

  880 мм

 • ШИРНИЦА НА ПАТЕКАТА (задниот дел)

  980 мм

 • РАСТОЈНИЕ НА КОПИРАЊЕ

  ≤4м

 • МИН РАДИУС НА ВРТУВАЊЕ

  4,3 м

 • СТРАНИЦА ТЕЖИНА

  440 кг

 • МАКС ВКУПНА МАСА

  940 кг

МОТОР/ВОЗ ВОЗ
џианту
 • НАПОН НА СИСТЕМ

  48V

 • МОТОРНА МОЌ

  6,3 kw

 • ВРЕМЕ НА ПОЛНЕЊЕ

  4-5 ч

 • УПРАВУВАЧ

  400 А

 • МАКСИМАЛНА БРЗИНА

  40 km/h (25 mph)

 • МАКС ГРАДИЕНТ (ЦЕЛО ТОВАРУВАЊЕ)

  30%

 • БАТЕРИЈА

  Литиумска батерија од 110 Ah

ОПШТО
џианту
 • ОПШТО

  Пневматик од 10'' алуминиумски алуминиумски тркала 205/50-10

 • КАПАЦИТЕТ ЗА СЕДЕЊЕ

  Две лица

 • ДОСТАПНИ БОИ НА МОДЕЛИТЕ

  Бонбони јаболко црвена, бела, црна, темно сина, сребрена, зелена.PPG> Црвено фламенко, црн сафир, медитеранско сино, минерално бело, сино Portimao, арктичко сиво

 • ДОСТАПНИ БОИ НА СЕДИШТА

  Црно и црно, сребрено и црно, јаболко црвено и црно

ОПШТО
џианту
 • РАМКА

  Топло поцинкувана шасија

 • ТЕЛО

  TPO калапи со вбризгување предна и задна каросерија, автомобилско дизајнирана табла, каросерија во исти бои.

 • USB

  USB приклучок + 12V излез за прав

производ_5

ШЕФА

Секој има потреба од држач за чаши, дури и ако носите едно шише со вода.Овој држач за чаши во вашата количка за голф го намалува ризикот од излевање и го олеснува транспортот на сода, пиво и други пијалоци.Можете исто така да складирате мали додатоци како USB кабли во преградите.

производ_5

ТОВАР КУТИЈА

Дали треба да носите тешки товари со вашата HDK количка?Оваа термопластична кутија инсталирана на задниот дел од вашата количка ќе ви даде многу дополнителен простор за транспортирање на алати, торби или што било друго што ви треба за транспорт.Одлично за лов, земјоделство или само брзи патувања на плажа.Изработен е од најсилната пластика позната на човекот.Покрај тоа, тој е издржлив и ќе трае долго време.

производ_5

ЗАДНО СВЕТЛО

Ние сме група на ентузијасти со страст за усовршување на вашето ноќно возење.Нашата цел е да ви обезбедиме надградби на LED светилки со најдобри перформанси кои се приспособени да одговараат на вашата апликација, по цена која работи во рамките на буџетот.Ако возите нешто навистина посебно, другите ентузијасти ќе ве забележат во текот на денот - но не правете грешка да крстарите незабележано ноќе.

производ_5

ГУМА

Оваа гума е прилично основна во дизајнот со рамен дизајн на шарите за да не ја оштети тревата на патеката.Пиењето во шарата овозможува дисперзија на вода и помага при влечење, свиоци и кршење.Оваа гума е типично низок профил, полесна тежина и помала во целина во споредба со гумите за сите терени.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ЗА ДА ДОЗНАЕТЕ ПОВЕЌЕ ЗА

TURFMAN 1000